Ще один аргумент – у встановленні систем керування тепла
- 11.10.2018
Ще один аргумент – у встановленні систем управління тепла.
(автономних терморегуляторів, термоголовок, систем керування опаленням по приміщеннях)
Уряд дав можливість встановлювати індивідуальні лічильники тепла та в будинках з вертикальним розведенням системи опалення. Це рішення стосується жителів «хрущовок», старого житлового фонду, де здебільшого встановлено вертикальне розведення. Щоб реалізувати такий облік, понад 50% мешканців мають встановити розподільники тепла на свої батареї та радіатори.
Наскільки це реально? Тільки вартість тепла може змусити мешканців щось робити – об’єднуватись та встановлювати систему обліку.
Що містить та як виглядає така система?
Основний елемент – розподільник тепла – пристрій, що встановлюється на батарею/радіатор. Цей прилад має акумуляторне живлення та не потребує окремого підведення електричного дроту живлення. Основна функція розподільника тепла – передати виміряні параметри (кількість «виділеного» тепла батареєю/радіатором) на пристрої збору інформації. Вся інформація, отримана від батарей/радіаторів будинку, на яких встановлені розподільники, підсумовується та обробляється для підрахунку енергії, спожитої кожною конкретною квартирою. Тепло спожите у місцях загального користування (сходові майданчики та прольоти, коридори, допоміжні приміщення…) ділиться пропорційно, відповідно до площі квартир та додається до суми витрат за тепло окремої квартири.
За наявною інформацією, ті, хто встановив прилади обліку – заощаджують 30% в оплаті за тепло.
Наявність приладів обліку стимулюватиме мешканців встановлювати системи керування теплом (терморегулятори, термоголовки, системи керування теплом у квартирах…). Пристрої регулювання дозволять заощадити ще 30% тепла та відповідно зменшити витрати.
Встановивши розподільники тепла (прилади обліку) та прилади управління – економія становитиме 60% та більше у витратах за тепло.