У всіх квартирах має бути забезпечений облік теплоспоживання – експерт
- 21.09.2017
У всіх квартирах має бути забезпечений облік теплоспоживання – експерт
14.09.2017
Для житлових та нежитлових будівель в Україні прийнято та приймаються нові європейські стандарти, які мають пряме відношення до квартирного обліку теплоспоживання.
Про це повідомив член робочої групи Мінрегіонбуду щодо підготовки підзаконних актів до Закону України №2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» Віктор Пирков.
За його словами, протягом найближчих трьох років у всіх квартирах має бути забезпечений приладовий облік теплоспоживання: теплолічильники на кожну квартиру – у відносно нових будинках (з 2006 року) та прилади – розподільники на кожному опалювальному приладі у старих будинках з вертикальними системами опалення. Це дає можливість кожному споживачеві оплачувати за комунальні послуги рівно стільки, скільки він спожив, а не за платіжками, що виставляються «зі стелі».
«У нових будівлях встановлення квартирних теплолічильників не становить жодних проблем. Сьогодні і так вони обов’язково мають бути встановлені у кожному новому будинку. Технічні питання виникають у старих будинках із вертикальними системами опалення, в яких технічно неможливо встановити такі теплолічильники. Для цих будинків застосовують спеціальні прилади – розподільники та відповідну методику розподілу», – зазначив Віктор Пирков.
Квартирний облік теплоспоживання наближає нас до європейських вимог подачі теплової енергії до житлових будинків. За стандартами та існуючими нормами, квартирний облік теплоспоживання економічно доцільний, коли споживач має можливість регулювати температуру повітря в приміщенні (автоматично регулювати опалювальний прилад).
У старих системах опалення такого регулювання не було. Старі крани, які були встановлені ще за союзу, давно «закипіли», ними неможливо нічого відрегулювати, і вони не є автоматичними.
Є три основні технічні умови, які потрібно виконати для того, щоб забезпечити квартирний облік у старих будівлях:
- Повинна бути система з терморегулятором на кожному опалювальному приладі – пристрій, який автоматично підтримує задану (бажану) споживачем температуру повітря в приміщенні. Якщо хоче споживач, щоб було в нього в кімнаті +20°С – +24°С і він готовий за це платити, то він відрегулює терморегулятор на декілька поділів шкали. Якщо споживач захоче +16°С, то буде така, але не нижча за цей поріг», – уточнив експерт.
- Наступною технічною умовою в старих будинках є встановлення на кожному стояку автоматичних балансувальних клапанів. Це робиться для того, щоб коли один із споживачів економить, або на фасад будівлі світить сонце, то за заощаджену ним у квартирі теплову енергію не платили інші сусіди.
- Третя умова – це встановлення сучасних теплових пунктів із насосами для прокачування теплоносія, автоматичними регуляторами, які реагують на температуру зовнішнього повітря навколо будівлі. Крім того, йдеться про встановлення обмежувачів витрат теплової енергії у будівлі. Вони не дозволяють монополістам нав’язати вам більшу кількість тепла, ніж потрібно.
Наведене вище – технічні моменти. Є правові та методичні нюанси розподілу тепла між квартирами з чіткою фіксацією споживання тепла кожною квартирою.
«Це найскладніший момент, який сьогодні опрацьовується дуже активно у Мінрегіонбуді. Драфти нормативно-правових актів, у тому числі й методики розподілу теплоспоживання між квартирами, мають бути готовими вже у жовтні, а до кінця грудня 2017 року вони мають бути прийняті. У цій методиці передбачається розглянути більшість основних варіантів існуючих систем опалення та гарячого водопостачання у старих та нових будинках: є гаряче водопостачання – немає гарячого водопостачання, є циркуляція – немає циркуляції. Вся система опалення вертикальна або горизонтальна. Скільки квартир від’єдналося від центрального опалення. Усі ці питання мають бути вирішені», – заявив член робочої групи Мінрегіонбуду.
Основним моментом цього закону є поділ обліку на дві складові. Насамперед, у будівлі має вестися загальнобудинковий облік, і за цим загальним лічильником будівля розраховується з теплопостачальною організацією. Далі, всередині будівлі починається розподільний облік між усіма квартирами, якщо ми говоримо про житлове приміщення.
«Для населення, згідно з встановленою методикою, вводиться таке поняття, як втрати в інженерних системах. На превеликий жаль, споживачі не розуміють, що сьогодні інженерні системи, які знаходяться за межами їхньої квартири, тобто трубопроводи на горищах, у підвалах, тепловий пункт і все що знаходиться в межах будівлі, є власністю абсолютно всіх мешканців цього будинку. Ті втрати, які відбуваються в трубопроводах на не утепленому горищі і в холодних підвалах, за все це сьогодні споживач і платить. У тому числі й ті квартири, які від’єдналися від центрального опалення», – підсумував Віктор Пирков.
Замовлення товарів за тел.: 050 462 46 16