Принципи економії
- 11.05.2017
8 кроків до економії та енергоефективності будинку:
- Теплоізоляція стін. Теплопровідність стін – одне з найголовніших завдань, з якого починають свій шлях до зменшення витрат на комунальні послуги.
- Встановлення склопакетів. Часто в тепловтратах винні вікна. Необхідно встановлювати вікна з потрійним склінням та спеціальним низькоемісійним покриттям.
- Утеплення перекриттів, даху, цокольного поверху. Високий відсоток тепловтрат, вносять перекриття у будівлі. Виробники сформували спеціальні пропозиції (теплоізоляційні матеріали), і, як правило, тепловтрати суттєво знижуються.
- Усунення «містків холоду». “Мостиком холоду” називають будь-який стик, винос балкона, кут, двері або вікно. Саме незручні «містки холоду» найчастіше стають причиною втрати тепла.
- Регулювання тепла. Важливо контролювати подачу енергоносія та час, коли потрібно підвищувати або знижувати температуру. Існує багато приладів від простих термостатів до складних контролерів. Вони програмуються на потрібний температурний режим. Зниження температури на 1° С – знижує витрати за тепло на 5%.
- Вентиляція. У добре спроектованому будинку система вентиляції ефективно взаємодіє з опаленням. У будинку, побудованому давно, багато тепла йде через систему вентиляції. Одне з рішень – встановлення рекуператорів, що дозволяють повернути тепло в будинок.
- Установка енергоефективних LCD світлодіодних світильників. Світлодіодні лампочки раціонально використовують електроенергію, при мінімальному споживанні електроенергії, мають велику світловіддачу, що істотно впливає на енергоспоживання.
- Організаційні заходи. Організаційні заходи у сім’ї чи колективі, дозволяють досягти зниження експлуатаційних витрат. Наприклад, режим використання води (миття посуду та прийняття душу/ванни…), нічне зниження температури в спальні… офісі – 60% реальна економія енергоресурсів.